Strona główna » Zasilacze » Buforowe » Zasilacz buforowy impulsowy PSBSOF10A12 13,8V 10A
Zasilacz buforowy impulsowy PSBSOF10A12 13,8V 10A
Pulsar
  • Recenzje produktu (0)
Zasilacz buforowy przeznaczony jest do nieprzerwanego zasilania urządzeń wymagających stabilizowanego napięcia 12V DC (+/-15%). Zasilacz dostarcza napięcia U=13,8V DC o wydajności prądowej:
  • Prąd wyjściowy 10A + 1A ładowanie akumulatora
  • Prąd wyjściowy 9A + 2A ładowanie akumulatora
  • Prąd wyjściowy 8A + 3A ładowanie akumulatora
  • Prąd wyjściowy 6A + 5A ładowanie akumulatora
  • Sumaryczny prąd odbiorników + akumulator wynosi max 11A
Cechy produktu
  • bezprzerwowe zasilanie 13,8V/10A
  • bezprzerwowe zasilanie DC 13,8V/10A
  • alternatywne wyjścia AUX1, AUX2, AUX3 ograniczone prądowo 3x2,5A
  • napięcie zasilania AC 230V
  • wysoka sprawność 79%
  • niski poziom tętnień napięcia
  • kontrola ładowania i konserwacji akumulatora
  • ochrona akumulatora przed nadmiernym rozładowaniem (UVP)
  • prąd ładowania akumulatora 1A/2A/3A/5A przełączany zworką
  • przycisk START załączenia akumulatora
  • zabezpieczenie wyjścia akumulatora przed zwarciem i odwrotnym podłączeniem
  • sygnalizacja optyczna LED
  • wyjście techniczne EPS zaniku sieci 230V - typu OC
  • wyjście techniczne PSU awarii zasilacza - typu OC
  • wyjście techniczne LoB niskiego napięcia akumulatora - typu OC
  • regulowane czasy sygnalizacji zaniku sieci 230V AC
  • zabezpieczenia:
    1. przeciwzwarciowe SCP
    2. termiczne OHP
    3. przepięciowe
    4. przeciążeniowe OLP
Specyfikacja
Typ zasilacza: A (EPS - External Power Source)
Zasilanie: 230V AC (-15% /10%) 50Hz
Pobór prądu: 1,1A  230V AC
Moc zasilacza: 152W
Sprawność: 79%
Napięcie wyjściowe: 11,0V ÷ 13,8V DC - praca buforowa
10,0V ÷ 13,8V DC - praca bateryjna
9A + 2A ładowanie akumulatora
8A + 3A ładowanie akumulatora
6A + 5A ładowanie akumulatora
Zakres regulacji napięcia wyjściowego: 12÷14,5VDC
Napięcie tętnienia: 80mV p-p max.
Zabezpieczenie przed zwarciem SCP: elektroniczne, automatyczny powrót
Zabezpieczenie przeciążeniowe OLP 110-150% mocy zasilacza, ponowne uruchomienie ręczne
Zabezpieczenie w obwodzie akumulatora SCP i odwrotna polaryzacja podłączenia T 10A- ograniczenie prądu, bezpiecznik topikowy FBAT
Zabezpieczenie przepięciowe warystory
Zabezpieczenie akumulatora przed nadmiernym rozładowaniem UVP: U<10V (± 0,5V) - odłączenie zacisku akumulatora
Wyjścia techniczne:
- EPS; wyjście sygnalizujące awarię zasilania AC
- PSU; wyjście sygnalizujące brak napięcia DC/awarię zasilacza
- LoB wyjście sygnalizujące niski poziom napięcia akumulatora
- typu OC: 50mA max.
stan normalny: poziom L (0V),
awaria: poziom hi-Z,
- opóźnienie 10s/60s (+/-20%) - konfiguracja zworką TAC
- typu OC: 50mA max.
stan normalny: poziom L (0V),
awaria: poziom hi-Z,
- typu OC, 50mA max.
stan normalny (UBAT >11,5V): poziom L (0V),
awaria (UBAT <11,5V): poziom hi-Z
Optyczna sygnalizacja pracy: Tak - diody LED
Warunki pracy: II klasa środowiskowa, -10 °C÷40 °C
Obudowa: Blacha stalowa, DC01 1mm, kolor RAL 9003