Strona główna » Słownik

Słownik

dotyczy kamer:


AES
- (Auto Electronic Shutter) automatyczna elektroniczna migawka - system ten stosowany jest najczęściej w kamerze w celu dostosowania zmian oświetlenia bez użycia obiektywu auto - iris.

AWB - (Auto White Balance) automatyczne dopasowanie balansu bieli - to elektroniczny proces pozwalający na zachowanie ostrych obrazów, o mocnym, żywym nasyceniu kolorów w pełnej palecie barw.

AGC - (Auto Gain Control) automatyczne dopasowanie poziomu wzmocnienia - system, który reguluje poziom jasności dla optymalnej wydajności i najwyższej jakości obrazu.

BLC - (Backlight Compensation) kontrola światła wstecznego - jest funkcją kamery, która automatycznie dostosowuje wyrównanie jasnego światła tak aby dać więcej szczegółów na ciemnych obszarach obrazu. Dobrym przykładem może być skupienie się na szczegółach twarzy osoby która oświetlona jest światłem słonecznym z tyłu.

ATW - (Auto Tracing White Balance) automatyczne trasowanie bieli - funkcja kamer kolorowych, w których kamera cały czas monitoruje światło i dostosowuje kolor, aby utrzymać białe obszary. Kamery z tą funkcją automatycznie dostosowują ustawienia koloru w celu osiągnięcia jednolitej jakości w białych obszarach obrazu.

MIR - (Mirror) lustrzane odbicie

Strefy Prywatności - unikalna funkcja prywatności za pomocą, której można ukryć wybrane obszary na monitorowanym obiekcie.

Detekcja Ruchu - możliwość ustawienia obszaru i progu zadziałania.

NR - (Noise Reduction) redukcja szumów - to system, który z łatwością zmniejsza przypadkowy, jak i również stały szum, tym samym zapewnia wysoki stosunek sygnału do szumu, a także brak tak zwanego "efektu duchów". Wynikiem zastosowanego systemu są jasne, ostre obrazy, również w bardzo złych warunkach oświetlenia. Brak "efektu duchów", który jest całkiem normalnym zjawiskiem przy słabym oświetleniu, oferuje przy tym wysoki poziom identyfikacji. To cecha, gdzie występuje potrzeba rozpoznania tablic rejestracyjnych. Inną bardzo ważną korzyścią zastosowania tego systemu jest zmniejszona wielkość plików z zarejestrowanym obrazem. Wielkość zarejestrowanych przez DVR obrazów w formacie MPEG jest zmniejszona o 70%, natomiast w formacie JPEG o 40%.

HLC - (Highlight Compensation) kompensacja mocnego światła. Najbardziej klasycznym przypadkiem jest mocne światło z reflektorów samochodowych, które uniemożliwia odczytanie numerów rejestracyjnych pojazdu bądź rozpoznanie osoby prowadzącej pojazd. Zastosowanie funkcji HLC zmusi kamerę nie tylko do zignorowania tego światła podczas analizy obrazu, ale także do jego kompensacji i przyciemnienia co pozwoli na zarejestrowanie szczegółów umykających kamerze pozbawionej tej funkcji.

ATR - (Adaptive Tone Reproduction) adaptacyjna reprodukcja kolorów - to funkcja, która zwiększa kontrast pomiędzy ciemnymi i jasnymi obszarami ekranu.

AES - (Auto Electronic Shutter) automatyczna elektroniczna migawka - system ten stosowany jest najczęściej w kamerze w celu dostosowania zmian oświetlenia bez użycia obiektywu auto - iris.
Sterowanie migawką może odbywać się elektronicznie lub ręcznie. Ustawienie migawki można podzielić na odpowiednie tryby:

AUTO: Automatyczna kontrola szybkości migawki jest aktywna. Prędkość migawki jest automatycznie kontrolowana w zależności od jasności obrazu.
MANUAL: Możliwość wybrania stałej prędkości migawki od 1/50, 1/100, 1/200FLC, 1/250, 1/500, 1/1000, 1/2000, 1/4000, 1/10,000, 1/100,000.AWB - (Auto White Balance) automatyczne dopasowanie balansu bieli - to elektroniczny proces pozwalający na zachowanie ostrych obrazów, o mocnym, żywym nasyceniu kolorów w pełnej palecie barw.

DWDR - (Digital Wide Dynamic Range) cyfrowy szeroki zakres dynamiki obrazu - to funkcja pozwalająca na wierną rejestrację sceny mimo dużego kontrastu.

Mechaniczny filtr IR - filtr ten odpowiedzialny jest za wycięcie pasma podczerwieni, w wyniku czego kamera wytwarza obrazy o lepszej kolorystyce, jakości, oraz zmniejsza ilość światła docierającego do matrycy, przez co obniża się jej czułość na światło. W trybie pracy nocnej filtr IR jest automatycznie zdejmowany z sensora przez co dociera do niego pełen zakres promieniowania i obserwowana scena zostaje rozjaśniona. Kosztem utraty koloru i pod warunkiem stosowania obiektywu z korekcją IR uzyskuje się wyraźny i jasny obraz sceny nocnej. Poprzez zastosowanie oświetlacza IR (wbudowanego w kamerę czy zewnętrznego sterowanego czujnikiem bądź telemetrycznie) można dodatkowo poprawić warunki obserwacji. Kamery bez ICR mają na stałe założony filtr IR.

Przejdź do strony głównej
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu